Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/ojx.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dekoracje dla dzieci do szkoły i przedszkola | jak zrobić?

Łatwe wiosenne dekoracje do szkoły

Każde dziecko uwielbia zimę – dla maluchów oznacza ona szaleństwo na sankach, lepienie bałwana, jednak kiedy wreszcie nadchodzi wiosna, jest ze szczególną radością witana w szkołach i przedszkolach. Kiedy przyroda budzi się do życia i wszystko zaczyna się zielenić, sale lekcyjne są pięknie dekorowane kolorowymi ozdobami na przywitanie wiosny. Już samo przygotowywanie wiosennych dekoracji to wspaniała zabawa dla każdego dziecka, poza tym świetnie rozwija wyobraźnię, a czas w ładnie przybranych pomieszczeniach upływa dużo przyjemniej. Jak zatem zrobić wiosenne dekoracje do szkoły?

Najczęściej ozdoby są przygotowywane przy użyciu papieru kolorowego, bloku technicznego, kleju, nożyczek czy kredek, flamastrów lub farbek. Mogą to być papierowe kwiaty, motylki, ptaki, które można zawiesić w oknach, np. na szybach lub na firankach, można przygotować z nich także gazetkę ścienną. Bardzo ciekawie prezentują się także trójwymiarowe ozdoby stojące, wykonane ze sztywnego papieru, bukieciki kwiatów z bibuły czy figurki z plasteliny albo masy solnej. Wiosna to także czas Świąt Wielkanocnych, dlatego w szkołach nie może zabraknąć również koszyczków, baranków, kurczaczków czy zajączków oraz kolorowych pisanek, które można wykonać na bardzo wiele sposobów.

Aby wykonać płaską dekoracje z kolorowego papieru, np. kwiaty, wystarczy narysować ich kształty, następnie wyciąć i przykleić w wybranym miejscu, na ścianie czy szybie, układając je przy tym w ładną kompozycję. Ze zrobieniem takiej ozdoby poradzi sobie nawet kilkulatek. Kolorowe kwiaty na zielonych łodyżkach przyklejone na ścianach bez wątpienia sprawią, że poczujemy wokół siebie wiosnę, nawet jeśli za oknem będzie jeszcze szaro i ponuro.

Piękne kwiaty z bibuły są nieco trudniejsze w wykonaniu, ale starsze dzieci na pewno sobie z nimi poradzą. Aby je wykonać, wystarczy z wąskiego paska bibuły złożonego w harmonijkę obciąć z jednej strony rogi, tak aby nie przerwać ciągłości złożonego paska, dzięki czemu uzyskamy kształt płatka kwiatowego. Po rozłożeniu zwijamy pasek w niezbyt ciasny rulonik i mocujemy za pomocą drucika do patyczka. Patyczek owijamy zieloną bibułką, aby przypominał żywą łodyżkę, a płatki rozchylamy na zewnątrz. Kilka takich kwiatów ułożonych w wazonie lub koszyczku będzie pięknie prezentował się w szkolnej klasie.

Wśród ozdób wielkanocnych godne polecenia są także gigantyczne pisanki z baloników – ich wykonanie na pewno będzie świetna zabawą dla każdego dziecka. Na powierzchni nadmuchanego balonika przyklejamy wzory wycięte wcześniej z samoprzylepnego papieru kolorowego, ale na jasnej powierzchni można je również namalować flamastrami, chociaż te nie wyglądają już tak interesująco. Takie pisanki można zawiesić w oknach lub ułożyć w dużą stertę na podłodze.